פעילויות לילדים ומערכי חינוך

תכנים להורדה - להורים מורים וגננות

חוגגים עם הילדים

פורים הוא החג של הילדים, כל השנה מחכים הילדים לבוקר בו יצעדו מחופשים לגן או לבית הספר, ויש כאלה שמהדרים במצווה ומתחפשים שבוע שלם, ואפילו יותר…

​אנחנו מזמינים אתכם לחגוג את פורים במשפחה, לבלות ביחד וללמוד קצת על החג, לשחק משחקים שמלמדים את מנהגי החג, ולעיין בערכות הלימודיות לבתי הספר והגנים.

מגילת אסתר לילדים – להדפסה או גם לצביעה

לא תמיד פשוט לילדים לשמוע את כל שמונת פרקי המגילה. לכן  הכנו עבורכם גרסה של המגילה הכוללת את הטקסט המלא אך הקטעים החשובים מודגשים. כך ניתן לקרוא לילדים את הסיפור כולו בפחות זמן. המגילה זמינה בשני פורמטים להדפסה – בצבע או בשחור לבן לצביעה על ידי הילדים.

מגילה מעוצבת

מגילת אסתר להדפסה – צבע

מגילת אסתר להדפסה – שחור לבן

מומלץ לצביעה עם הילדים

בינגו מגילה

תמרה שיפרין – הרבה בקהילת אחוות ישראל ראשון לציון. בזמן קריאת המגילה, האזינו היטב לנאמר, וברגע ששמעתם מילה שמופיעה על לוח הבינגו – סמנו אותה! לרשותכם שתי גרסאות להורדה: 

בינגו מגילה – ציורים

לגיל הרך

בינגו מגילה – מילים

לילדי בית ספר

שאלות על תחפושות​

להתחפש זה כיף. אבל זה גם הרבה יותר מכיף. תחחפושות מאפשרות לנו לשחק עם הזהות שלנו, להיות אנחנו אבל גם קצת לא אנחנו, לבטא חלקים בנו שלא באים לידי ביטוי ביום יום – את החלומות שלנו, הדחפים שלנו והפחדים שלנו. הדיון בתחפושות יכול ללמד אותנו הרבה על הילדים שלנו וגם על עצמנו. הנה כמה שאלות ששווה לשאול:

  • תחפושת שתמיד רציתי ולא יצא
  • תחפושת שהתאימה לי בול
  • תחפושת שנכפתה עליי ולא שמחתי בה
  • חלום שהתגשם רק דרך התחפושת
  • תחפושת שביטאה את הצד הפחות טוב שלי
  • תחפושת שלא אלבש אף פעם
  • איך מתחפשים אלי

מערכי חינוך לפורים לגילאים השונים

אגף החינוך של התנועה הרפורמית הכין עבורכם מערכים שונים על תכני החג המותאמים לגילאי הילדים השונים. מוזמנים להוריד ולהשתמש בכיתות ובגנים:

מערך לימוד לכיתות ה׳

יחידת לימוד זו עוסקת באתגר החיים היהודיים בגלות כפי שבאים לידי ביטוי במגילת אסתר ומסבירה את מצוות משלוח מנות ומתנות לאביונים כאמצעי ליצירת ערבות ואחריות הדדית בתפוצות - כולל הצעה למשלוח מנות יצירתי.

פורים – מערך לימוד לכיתות ו׳

יחידת הלימוד מסבירה את השמחה כפועל יוצא ממצוות הנתינה בפורים, מציעה הכרות עם מעלות הנתינה של הרמב"ם לצד פרוייקט כתתי או בית ספרי של 'בנק נתינה' במסגרתו כל אחד תורם על פי כישוריו ונתרם על פי צורכיו.

פורים – פעילות לתלמידי חטיבות הביניים

הצעה להפעלת תלמידי חטיבות הביניים בפעילות של תחנות עבודה סביב המצוות המרכזיות של חג הפורים וערכי הנתינה והצדקה הגלומות בהן

פורים – פעילות לתלמידי בית הספר היסודי

הצעה לפעילות עם לדי בית הספר היסודי בנושא של התחפשות והסתרה: על זמנים בהם אנו מתחפשים או מתנהגים אחרת , לא רק בפורים..

פורים – פעילות לילדי הגנים וחטיבה צעירה

הצעה לפעילויות לילדי הגנים והעיתות הנמוכות סביב ערכי חג הפורים : צדק חברתי בפורים, נתינה, מעורבות חברתית והרצון להיות שונה

דילוג לתוכן